| Frangulea_Danut_Gabriel_2000 a întrebat:

Ce pot face ca telefonul sa nu mai meargă lent?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alergi cu el mai repede... big grin

| ziftode a răspuns:

Cumperi unul nou si cu procesor mult mai rapid
altfel, toate sunt apa de ploaie, ajuta numai putin, nu serios

| Raducons a răspuns:

Probabil are un virus instalat, trebuie descarcat un antivirus si scanata memoria. In mod normal trebuie sa mearga bine si daca este plin si are cel putin 8GB capacitatea memoriei.

| iDarkness a răspuns:

In setari gasesti optiunea "despre telefon", apasa de 7 ori rapid pe "numarul versiunii" sau "build number", o sa iti apara in setari o noua optiune "optiuni dezvoltator", cauta scara animatii (sunt 3), pe fiecare in parte le dezactivezi.

| anonimtornado a răspuns (pentru iDarkness):

Wau! Mersi!

| iDarkness a răspuns (pentru anonimtornado):

Pentru putin.

| Claudiu1009 a răspuns:

Un reset din fabrica. In principal motivul funcționarii lent a dispozitivului este datorită jocurilor care ocupa spațiul ram sau a aplicațiilor descărcate de pe google. Este posibil sa ai viruși pe dispozitiv. Sau mai poți încerca sa dezinstalezi din aplicații