| LittleLuciane a întrebat:

Ce pot face daca telefonul meu cu touchscreen nu mai merge se deschide dar nu mai pot apasa pe el i-am cumparat si touchscreen nou si tot nu merge poate sa fie display-ul de vina dar se vede foarte bine nu cred ca ar avea el problema.ce pot face sunt disperata! funda

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Sunt doi factori care il pot face sa nu raspunda una e de soft a doua e de hard
pentru prima o rescriere de soft prin cablu de date poate ajuta daca nu e cea de -a doua
unde sunt doua variante ori nu e cuplat bine digitizerul pe placa in mufa ori e circuitul ars. displayul in sine nu are de-a face gu geamul care preia comanda de touch dar fiecare are mufe pe placa de baza

| dsdds a răspuns:

Ok... nu stiu sa raspnd la aceasta intrebare, dar cum ai cumparat un alt TouchScreen?

| LittleLuciane explică (pentru dsdds):

Mi-am dat comanda pe net