| SkullDrawer a întrebat:

Am o tableta "Coby Kyros mid 7036" dar mi s-a spart sau crapat ori display-ul ori touchscreenul nu imi pot da seama, dar ea merge doar intr-un triungi dintr-un colt si se vede adica eu cred ca daca era spart display-ul nu se mai vedea nimic si am intrebat mai multa lume daca este spart ori display-ul ori touchscreen-ul si toti au spus ca este touchscreen-ul deci as dori sa il schimb dar nu gasesc pe nicaieri pe internet touchscreen pentru tableta coby kyros mid 7036 de 7 inch asa ca vreau sa ii pun touchscreen de la alta tableta se poate? Daca stiti ca se poate dati-mi si un link de unde pot cumpara unul si un link cu un tutorial pe care sa il urmez pentru a schimba touchscreenul... Dau funda! va rog frumos am nevoie de mare ajutor!

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

S-a spart ecranu. mergi la service sa ilschimbe cu un altul.
touchscreenul nu trebuie sa fie neaparat de la aceleeasi tip de marca atata timp cat respecta inchii si mufarea
funda?

| SkullDrawer explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Mai astept alte raspunsuri... eu oricum cred ca doar tu ai sa ramailaughingmersi.A si cred ca nu este spart ecranul ca daca era spart nu se mai vedea nimic pe el... tu ce spui?

| SkullDrawer explică (pentru SkullDrawer):

O apropo imipoti da un id de mess ceva sa te contactez?

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru SkullDrawer):

Am avut situatie ca a ta, ecranul era spart pe jumatate dar eu puteam sa i-mi fac treaba pe cealalta jumatate(bine.a fost vorba doar de 2-3zile)
am spus! touch-ul nu vad cum sa se sparga!, mai ales daca e si din plastic sau ceva asemanator.

| SkullDrawer explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Am sa ma duc la un service sa vad ce si cum sper sa nu ma coste mai mult de 200 leihappy

| SkullDrawer explică (pentru SkullDrawer):

Ce zici ma costa mai mult?happy
eu unu nu prea cred

| SkullDrawer explică (pentru SkullDrawer):

Si in caz de si acolo mi se spune ca nu se gasesc piese si ca nu poate fi reparat pot sa ii pun alt diplay de la alta tableta gen Acer... dati-mi un link va rog frumos

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru SkullDrawer):

Nu te costa mai mult de 100 ron +30-40ron manopera=140ron total
Si nu iti face griji., se rezolva! e o reparatie destul de comuna.
Daca vrei, dupa ce iti spune cat costa ecranul(dar sa fi sigur ca merge instalat) il poti instala singur cu acest tutorial-
http://www.youtube.com/watch?v=CKDeN0g0Rbk
succes!

| SkullDrawer explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Sper si eu sa coste totul atat am sa ma duc intr-un oras campina de langa mine in care sunt mai multe service-uri...

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru SkullDrawer):

Vezi ca poti sa dai comanda pe net de ecran(care daca nu ma insel vine cu tot cu touch)
te uiti de ecrane pe net sa vezi in special mufarea!, iei legatura telefonica cu distribuitorul si ii spui ce marca ai sa vada daca are in stoc ceva asemanator.