| munteanuionvictor a întrebat:

Ce pot să fac dacă atunci când am cumpărat telefonul nu am primit garanție? Am primit doar bon fiscal și când am cerut garanție am fost refuzat de vânzător, spunând că bonul fiscal ține loc și de garanție. Pun întrebarea deoarece am probleme cu internetul. Are viteza cam mică. Acum nu mai merge deloc deoarece am umblat în setări și când vreau să intru pe google îmi răspunde :google now nu este disponibil momentan. Telefonul este Wink World SE dual sim. Când l-am luat am introdus o singură cartela Orange pre pay (la sim2 deoarece e mai ușor accesul). Nu am avut 2 cartele în el. A fost ocupat doar sim2. Un telefon dual sim navighează mai încet pe net. Are 3 G. La început avea o viteză acceptabilă, dar după un timp începea să se miște prea încet și la un moment dat se bloca internetul, adică dădeam clic pe ceva, începea să se miște liniuța de sus și când ajungea la 3 cm se bloca, deci nu încărca până la capăt. Am avut și aplicația 360 hi security, dar am dezactivat-o deoarece aveam impresia că îmi consumă prea repede bateria. Mai ștergeam memoria cash când vedeam că are viteză prea mică. O să încerc să umblu iar la setări deoarece de acolo am deconectat ceva și nu am net.

4 răspunsuri:
| munteanuionvictor explică:

Am dat resetare și acum merge bine. Nu am descărcat nici un antivirus. Aștept recomandări.

| donarcostica a răspuns:

La un asemenea telefon, ti-ai dori sa "Zbarnaie" pe internet si sa mearga perfect? N-am auzit in viata mea de telefonul ala.

| N3gativ a răspuns:

Du-l la magazin inapoi cu bonul, bonul e garantia

| respecTzz a răspuns:

Nu ai primit garantie deoarece magazinul ti-a cerut o suma in plus pentru garantie.

Partea a 2 cu netul, trebuie sa dai "Factory Reset" respectiv "Resetare din fabrica" si o sa-ti mearga cu siguranta.