| loveandkiss a întrebat:

Ce sa aleg dintre Samsung Galaxy S3 si Nokia Lumia 920? Vreau sa va argumentati raspunsul daca se poate. :-)

Răspuns Câştigător
| IonutzWoW a răspuns:

Samsung Galaxy S3 este mai bun deoarece : are ecranul de 4.8 inch, iar Nokia Lumia 920 are ecranul de 4.5 inch, ambele au 1 GB RAM, Ambele au camera de 8, filmeaza full hd, insa la S3 camera secundara este de 1.9, iar la Nokia de 1.3, procesorul lui S4 este Quad-core de 1.4, iar la Nokia este Dual-core de 1.5, ce inseamna asta? la S4 vine 1.4 X4 = 5.6, iar la Nokia 1.5 X2 =3. Diferenta destul de mare.
Iar sistemul de operare la Samsung este android, iar la Nokia este Windows 8. Este mult mai complex android-ul.
Daca vrei sa fi sigur intra aici :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-4967.php
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

si compara-le.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un telefon îl cumperi în funcție de nevoile tale de comunicare!
Pa, pa.

| davidtm a răspuns:

Samsung s3..pentru ca e Samsung, e firma nr 1 in lume, Nokia e demodat, acum e fita Samsung si Apple.s3 e mult mai bun ca Nokia, si e mult mai fain. funda?

| stroedaniel13 a răspuns:

Eu chiar iti recomand un galaxy s3 si uite si motivele pentru care iti fac aceasta recomandare:

- procesorul quad core de 1.4 ghz
- camera foto principala de 8mp si secundara de 2mp
- dispune de tehnologie noua si o versiune stabila de android
- ecran tactil generos si foarte fidel
- Majoritatea dintre cei care l-au cumparat au fost foarte multumiti si au scris parerile lor aici: http://bit.ly/16KdrWW. iti recomand sa intri pentru a verifica.

Răspuns utilizator avertizat
| xxx8 a răspuns:

Nokia sa stii chiar daca are dual core se misca aproape mai bine ca s 3 deoarece windows phone 8 nu foloseste asa multe resurse plus ca are o camera extraodrinar de buna si pe deasupra se mai incarca si prin wii fi eu in locul tau Nokia as alege Samsung s3 o fi el performant dar este urat designul oricum eu as prefera windowswinking alegerea e a ta

| iuss12345 a răspuns:

IonutzWoW eu zis sa te informezi cand vrei sa raspunzi
1 camera de pe lumia 920 este cu mult superioara lui s3 aceasta find de 8.7 mp cu tehnologi mult avansate lui s3
2 Nokia lumia 920 are o calitate mai mare decat S3 (Te tine mai mult)
S3 se sparge repede se sctrica repede etc

| armageddon22 a răspuns:

Ti recomand Nokia lumia 920 deoarece are memoria mai buna, capteaza mai bine pozele, are CPU Dual-core 1.5 GHz Krait foarte bun, are si protectia ecram mai buna si bateria foarte durabila! iti recomand cel mai bun Nokia

| σяιgιηal a răspuns:

Nokia Lumia 920 deoarece are vara mea Samsung galaxy s3 si foarte levii
dar Nokia lumea 920-Nokia Lumia 920 este smartphone dezvoltat de Nokia care rulează sistemul de operare Windows Phone 8
Corpul telefonului este cea mai mare parte din policarbonat adică un plastic de calitate superioară, mai usoară, mai flexibilă și mai rezistentă decât plasticul obișnuit.Lumia 920 are un procesor dual-core de la Qualcomm la o frecvență de 1.5 GHz, alături de 1 GB memorie RAM și un spațiu de stocare intern de 32 GB În plus, producătorul finlandez susține că bateria telefonului că oferă până la 67 ore de redare a muzicii...

| Dimitriu_Bogdan_1994 a răspuns:

Buna. asta e o intrebare foarte buna.si eu am avut de ales intre cele doua. in primul rand Nokia are memoria flash de 8 ori mai buna. s3 are doar camera secuindara mai buna(Nokia-1.3 s3-1.9) Nokia e o alegere mai buna deoarece foloseste windows 8 ceea ce e mult mai convenabil. ambele au touch similar. dar Nokia poate utiliza toate jocurile lui s3 plus toate celelalte jocuri de windows(10 000 000+). Nokia are un design mult mai elegant si interesant. ca idee pentru toti ceilalti retarzi :Samsung nu e nr 1 si oricum nu poti alege un telefon dupa marca ci dupa performante. nu face greseala sa cazi in comentariile inutle ale idiotilor.eu am ales Nokia lumia 920.