| danimot a întrebat:

Ce sa aleg intre un Samsung galaxy s3 mini sau LG optimus l9? eu sincer as merge mai mult pe lg...argumente pro sau contra.
dau funda celui ca ma lamureste

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cu suparare, dar esti paralel. Du-te si te culca, si vorbesti cand stii ce vorbesti.
Rezolutia la l9 este superioara, deci imaginea este mai clara.
Procesorul este mai puternic, si procesorul grafic este mai puternic, de aceea suporta 1080p iar s3 mini suporta doar 720p.
Unde vezi tu procesorul la fel, ca eu nu il vad. Mai ai de invatat multe.
Procesorul si gpu-ul de pe s3 mini il intalnesti la telefoane de 700 lei. Ce ai pe l9 gasesti la galaxy Nexus, si in caz ca nu stii cat costa, poti sa cauti.

Singurul lucru unde ai dreptate, e la camera, c are desi are tot 5mp, senzorul e ceva mai bun la Samsung.

Concluzia: esti un mare hater. Arata-mi tu un telefon Samsung care sa nu coste mai mult decat valoarea ui. In caz ca nu se vede, Samsung e Apple 2.

8 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Samsung galaxy mini 3 este un telefon bun cu un ecran mare si cu o camera destul destul de buna pentru un telefon din gama high-end. Acel 1gb de ram iti va permite sa joci multe jocuri, iar procesorul fiind de 1ghz dual core se misca bine, iar de memorie pot sa zic ca este una destul de mare, adica poti stoca multe chestii, iar androidul fiind 4.1, si acesta iti permite sa joci multe jocuri fiind penultimul android aparut! Iar de LG nu prea am ce sa zic bun, LG nu ti-as recomanda sa iti iei pentru ca o sa ai numai probleme cu el si se misca si greu iar acea camera de 5mpx chiar daca filmeaza fullhd, nu vede bine fata de alte telefoane care au tot camera de 5mpx fullhd! Nu iti recomand deloc sa iti iei Lg, sa nu crezi ca daca are ecran mai mare inseamna ca e mai bun! Gandeste-te ca LG-ul costa la Fel Ca Samsung-ul si este mult mai mare! CONCLUZIA:NU ITI LUA LG DACA VREI SA NU AI PROBLEME (acuma nu stiu daca Samsung-ul o sa mearga perfect)! FUNDA?

| 010101012 a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa faci o investitie pe viitor trebuie sa il achizitionezi pe s3 deoarece : are camera mai mare, marimea ecranului este mai accesibila daca ai degetele mari, procesorul este mai bun. Contra ar fi o chestie:are bateria mai mica decat al lui l9.
Dar bine, asta depinde si de tine, de bugetul pe care il ai.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru 010101012):

Nu ca imi plac LG-urile(nu imi plac deloc LG-urile)dar LG-ul are camera la fel de mare ca a Samsung-ului, si cum sa fie marimea ecranului mai accesibila daca LG-ul are ecranul mai mare, si cum sa fie mai bun procesorul daca este acelasi procesor pe amandoua, numai chipset-ul este altul! Fara suparare dar nu stii NIMIC despre telefoane!

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sltlp):

Eu zic ca tu esti paralel! cum poti sa compari un jaf de LG cu un Samsung? O fi rezolutia superioara dar telefonul este varza si unde vezi tu procesor mai mare pe LG? amandoua au procesoare de 1ghz dual-core Cortex A9! Doar chipset-ul este alfel la LG! SI o fi suportand LG-ul Fullhd dar acel FullHD este un Fullhd aiurea! Pe un telefon ca sa vezi un film fullhd calumea iti trebuie o rezolutie a telefonului cel putin 720x1280p(HD). Si nu sunt hater deloc doar ca nu imi plac LG-urile, si sa nu crezi ca daca am scris ca Samsung-ul e mai bun inseamna ca imi place firma Samsung, nici Samsung-urile nu imi plac dar ziceam ca as alege Samsung-ul. Daca vrei sa stii (ca am vazut ca ziceai ca Samsung e Apple 2)Mie imi plac HTC-urile!

| sltlp a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Numarul de ghz nu cotneaza intotdeauna. Sarind peste asta, ca sa nu ma cert aiurea... Atunci Samsung de ce are hd? Daca nu are ecran hd laughing?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sltlp):

Dar nu am zis ca la Samsung se vede mai bine sau tu nu prea intelegi ce zic?

| sltlp a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Mai, cu ideile tale, demosntreaza odata de ce se vede mai bine si de ce e atat de grozav acest Samsung!

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru sltlp):

Nu am spus ca e mai grozav, am zis ca mi se pare mai bun decat jaful ala de LG pentru ca firma Samsung e mai buna decat cea de la LG si ca eu as alege Samsung-ul, ce nu intelegi? Nu iti convine ca spun ca LG-urile nu sunt bune?

| sltlp a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Cu suparare, dar esti paralel. Du-te si te culca, si vorbesti cand stii ce vorbesti.
Rezolutia la l9 este superioara, deci imaginea este mai clara.
Procesorul este mai puternic, si procesorul grafic este mai puternic, de aceea suporta 1080p iar s3 mini suporta doar 720p.
Unde vezi tu procesorul la fel, ca eu nu il vad. Mai ai de invatat multe.
Procesorul si gpu-ul de pe s3 mini il intalnesti la telefoane de 700 lei. Ce ai pe l9 gasesti la galaxy Nexus, si in caz ca nu stii cat costa, poti sa cauti.

Singurul lucru unde ai dreptate, e la camera, c are desi are tot 5mp, senzorul e ceva mai bun la Samsung.

Concluzia: esti un mare hater. Arata-mi tu un telefon Samsung care sa nu coste mai mult decat valoarea ui. In caz ca nu se vede, Samsung e Apple 2.