| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca nu mai platesti un abonament la Vodafone? da se pun penalitati dar pana cand

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana cand esti executat silit de judecatorie si atunci au dreptul sa ti se ia banii din cotul bancar (salariu, pensie sau orice banut intra in contul bancar) nu doar datoria la Vodafone ci si penalizarile si cheltuielile de judecata pe acre tot tu le vei platii.

In caz de nu ai cont bancar, esti obligat sa faci munca voluntara in folosul comunitatii (maturat starzile, strans gunoil, spalat wc-urile publice, samd)

| darrio2007 a răspuns:

Pana platesti. Si vei plati mai mult decat acum. Asa ca tai-o si plateste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie în contract. Dacă nu plătești, după un timp se reziliază contractul, dar ești dat în judecată iar apoi bun de plată prin decizia tribunalului și executor judecătoresc, pentru toată durata contractului plus cheltuelile de judecată. Ți se blochează conturile bancare și 1/3 din salar merge la datorie.