| claudiu123456e a întrebat:

Ce setari trebuie sa fac la Nokia pentru internet prin Vodafone? vreau sa ma conectez la youtube happy

9 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Pai suna la Vodafon si intreabai, sigur te rezolva! happy

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Pentru a te conecta la youtube de pe telefonul mobil, este necesar ca telefonul tau sa aiba 3G pentru streaming.

| Cipy23 a răspuns:

Depinde ce telefon ai, daca ai un telefol normal ( care nu e smartphone ) te duci la setari si trebuie sa cauti pe acolo mod date retea si sa il activezi peurma o sa mearga net-ul, dar daca ai smartphone trebuie sa dai un mesaj la ei ca sa iti dea o aplicatie de internet 3G, o instalezi si gata, nu stiu ce mesaj sa le dai ca eu sunt pe cosmote iar la mine le-am dat mesaj cu textul SETARI la 638 si mi-au trimis aplicatia sub forma de mesaj. Succes!

| claudiu123456e explică:

Am dat la setari mi-am facut setarile am dat mesaj si mi-a raspuns ca netul este activ dar cand intru in web si dau sa intru in home zice abonativa mai antai la pachete de date ce sa fac sad

| claudiu123456e explică:

Wi fi merge doar pe smartphone? ca m-am gandit sa imi bag cu wi fi netul si daca merge pe toate telefoanele spuneti-mi ce trebuie sa fac sa mearga prin wi fi

| claudiu123456e explică:

Dar pe COSMOTE cu imi bag netul?

| AuroraLaptelui a răspuns (pentru claudiu123456e):

Pe cosmote trebuie sa faci setarile si dupa aia trimiti prin sms textul activare la 638