| Euprostu a întrebat:

Ce telefon ar fi mai bine sa aleg, unul cu incarcare rapida (18W) cu ecran IPSLCD 90 Hz 400nits (typ) sau unul care e aproape la fel dar are -1xcamera 5Mp (ultra wide)
-un procesor ceva mai bun?
Eu nu știu ce înseamnă IPSLCD 90Hz 400nits adică se vede mai deschis la culoare sau? La ce ajuta și încărcarea de 18w cât de repede se va incarca?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia unul cu ecran oled sau AMOLED dacă tot vrei ceva bun

| Tudy000 a răspuns:

18w nu e incarcare foarte rapida, o incarcare decent de rapida ar fi de la 25w in sus dar poti sa-ti cumperi si incarcator mai rapid daca nu vrei sa-l folosesti pe cel din cutie, 400nits inseamna intr-adevar luminozitate dar nu fantastica, in soare direct s-ar putea sa ai probleme, iar ecranul IPS nu e rau cu 90hz rata de refresh o sa fie mai smooth scrolul pe Facebook si alte aplicatii cu pagini de m ers in jos dar consuma putin mai mult din baterie daca nu are si un mod normal de 60hz.
Suna a telefon vai mama lui cu camera aia ultrawide de 5mp dar daca atat iti permiti pe atat mergi ca sa-ti zic.