| qmada a întrebat:

Buna, am achiziționat un galaxy s8 in urma cu 2 luni. Stiu ca in prima luna încărca foarte repede, dar de vreo 3 sapt nu imi apare "încărcare rapidă" decât dintr o anumită pozitie( in telefon ma refer, nu la incarcator). Cand il bag normal imi apare "încărcare lenta" si durează 5 ore sa se încarce.Nu stiu daca încărcătorul e problema, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| SomeBody12425356 a răspuns:

Probsbil e mufa, mergi la un service sa verifice sau trimite-l la garantie.
Nu cred ca ar fi incarcatorul, dar totusi poti incerca cu al unui prieten.

| qmada explică (pentru SomeBody12425356):

As fi încercat cu alt încărcător, dar nu mai stiu pe nimeni care are s8 si cum e diferit de restul incarcatoarelor n am putut. Ideea e ca am o husa pentru spate si fata din silicon ceva si e cam mic spațiul pentru încărcător si intra putin mai greu, dar nu cred totusi ca e de la aia.O sa vad maine la garantie, mulțumesc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru qmada):

Pina sa ajungi la garantie, incearca fara husa. 99% e din cauza ei.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

1. Vezi la setări daca e bifata funcția încărcare rapida
2. Verifica mufa de încărcare, curată cu o agrafa, s-ar putea sa nu mai facă bine contactul din cauza scamelor

| SomeBody12425356 a răspuns:

Lasati scamele si prostiile, daca erau scame sau de la husa, nu incarca deloc.

| Marian123455 a răspuns:

Cum ai rezolvat problema?