| monica7666 a întrebat:

Ce telefon de 700-800 de lei imi recomandati care sa aiba o baterie buna, camera etc. Sa nu fie Samsung...

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Sa nu fie Samsung... hmm, te inteleg, si mie mi-a facut Samsung figuri teribile, dar telefoanele sunt bune, in general. Dupa 1 an de folosire o cam iau razna.

So, ASUS Zenfone Max sau Zenfone 2 Laser. Se incadreaza in bugetul tau; doar Max e 850 in general, dar merita. Are bateria de 5000 mAh iar 2 Laser de 2070. Diferenta se cunoaste.

Deci daca vrei un telefon bun si cu buget limitat, unul din ele iti recomand.

| Anaconda3 a răspuns (pentru Libelle):

Sunt foarte bune, mie nu imi place asa mult Samsung din cauza pretului in rest sunt foarte bune, la pretul unui s6 edge iei telefoane de la alte firme la fel de performante ca s7, exemplu: Htc M10, Sony Xperia X, Lg G5, Huawei P9/P9 Lite/ Honor 8, etc

| Doodleskull a răspuns:

Samsung G357fz sau ace 4style.sunt aceleasi. detin acest telefon si pot sa spun ca merge perfect.am 20 de aplicati greoiae si pot sa spum ca inca merge perfect. Ps aplicatiile fac telefonul sa mearga greu mai ales cele care merg mereu in ram.telefonul e 500 lei. Camera e acceptabila nu e wow.dar mna mai bine un tel rapid decat unul greoi

| AlaskaYoung17 a răspuns:

La un buget mic e mai greu sa gasesti ceva sa aiba si camera buna si baterie, etc. Zic sa strangi mai multi bani pentru un Samsung Galaxy A5, mai ales ca se apropie Black Friday. Daca nu, cauta ceva de la Allview, Huawei sau HTC. Exceleaza la camera si poti gasi pana in 800 de lei ceva decent. Bafta happy

| Anaconda3 a răspuns:

Daca vrei la mana a doua dar sa nu fie zgariat si sa aiba toate accesoriile la el ti-as recomanda Huawei P9 Lite cel mai bun telefon la pretul asta, 3 gb ram, procesor HiSilicon Kirin 950, camera de 13 mp, ecran full hd, senzor de amprenta, baterie buna, este foarte putin sub galaxy s6 dar s6 este de 2 ori mai scump ca el si nu merita bani

| Pushing a răspuns:

Pai spune-ne cam de la ce firma vrei sau nu conteaza doar Samsung sa nu fie?

| monica7666 explică (pentru Pushing):

Orice firma doar nu Samsung