| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon de maxim 1200lei imi recomandati sa imi cumpar de nou din magazin?

14 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite, nu te uita la numarul de nuclee la procesor. Conteaza mai putin. Ca si la pc, cele noi, dual-core depasesc unele batrne quad-core chiar cu o frecventa mai ridicata.
In acest sens, ti-as recomanda : xperia SP, dar abia daca il gasesti la 1400-1500 lei, deci peste bugetul tau.
In banutii tai, ai xperia L(dual-core 1 ghz+adreno305). Este un telefon puternic. Chiar daca scrie ca suporta doar 720p, asta e o limitare de la Sony, ca sa vanda si alte modele, sa nu fie toate high-end. Acea limitare se poate scoate, si se descurca fara probleme si in 1080p.
O alta varianta e Allview p5 quad, sau lumia 720(daca ai nevoie de un telefon eficient, dar fara prea multe aplicatii).

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru sltlp):

In jocuri pe telefon conteaza daca ai un dual sau un single, se observa diferenta ca si la un PC daca ai dual se misca altfel fata de un single/solo am gasit si eu Allview p5 quad ala insa am ceva dubii in privinta lui ca si brand, are un prieten un Allview si numai probleme are, asta ma nemultumit si pe mine la Xperia L cand l-am vazut, camera ca e doar 720p si vreau ceva 1080p pentru ca fac multe poze si filmez foarte mult dar cum pot sa il fac sa mearga in 1080p cu un update la soft?

| sltlp a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Cu ceva noeifical se poate. Mergi pe quad daca vrei tu quad si crezi ca mai multe nuclee=mai bine.

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru sltlp):

Quad nu am ce sa iau decar Allview si nu vreau de la firma asta. Dual e suficient.

Răspuns utilizator avertizat
| lunathemoon a răspuns:

Nu e foarte nou in tehnologie, dar eu il am si imi place happy Samsung Galaxy poket

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Sony Xperia E!
Mai lasati-ma cu Samsung! Nu merita, are o baterie slaba ce tine putin(si la smartphonuri si la normale)
, are uneoriprobleme cu androidul se blocheaza.
Am avut un Samsung Galaxy Young(varianta noua) si cand vorbeam langa reteauua de telecomunicatii i-a explodat bateria!
Sony XP. E este un telefon discret si elegant.Il detin!
FUNDA?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru alexandramustatea2013):

Xperia E e un telefon interesant, insa am nevoie de ceva mai multa putere si anume un dual core, chiar si in ciuda argumentelor pro sau contra Samsung as opta tot pentru un Samsung si ma gandeam la Galaxy SII Plus insa voiam sa vad daca are cineva o idee mai stralucita.

Răspuns utilizator avertizat
| BeautifulAngel a răspuns:

Samsung Galaxy Y Duos: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Este un telefon bun, si este la un pret convenabil, te vei incadra in pret foarte bine.Un alt telefon foarte bun e Samsung Galaxy Mini 2.;)

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru BeautifulAngel):

Sunt bune, insa nu ce caut eu, vreau ceva mai multa putere, ceva dual core, de aceea am si zis pretul de 1200 lei asa as fi luat ceva mai ieftin pana in 800 lei cum ar fi Young sau Mini 2.

| alexandramustatea2013 a răspuns (pentru 000MadMAX000):

I-ati Sony Xperia Z, sau J!
Si la ce iti trebuie Dual core?
FUNDAAAAAAAAAA?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru alexandramustatea2013):

Pai aplicatii, jocuri, Xperia Z mai ieftin de 1900 lei nu gasesc deci exclus.

| Mihaitzaa13 a răspuns:

Samsung Galaxy Mini 2;) imi place foarte mult si eu il am. Gasesti specificatiile aici: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php