| Madalinqqq a întrebat:

Ce telefon este mai bun Asus Zenfone 2 sau Huawei P8 lite?
Argumentati convingatoare!

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce model de "Asus Zenfone 2"!
Sunt o grămadă de modele/variante...

Dintre acestea, eu aş alege Asus Zenfone 2 ZE551ML ( varianta cu 64 GB memorie internă & 4 Gb RAM) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=6917&idPhone2=7201

Toate cele bune!

| wolder a răspuns:

Asus are memoria de 32, H doar de 16.

Scuze, la care zenfone 2 te referi?

http://www.emag.ro/search/telefoane-mobile/zenfone+2?ref=autosuggest

| wolder a răspuns:

Ca sunt multe modele

| Madalinqqq explică:

Zenfone 2 550 ml

| wolder a răspuns (pentru Madalinqqq):

Ok, scuze.
ambele au 16 gb

ok, deci:

Asus are un procesor mai prost, dar are o baterie mai mare decat Huawei. acelasi ram, aceeasi camera.
asusul este un telefon mult mai mare, depinde cum iti place tie, sa fie mai mare sau mai mic, cele mari se sparg mai repede dupa parerea mea.
eu daca as fi in locul tau as alege Huawei, are un procesor mai bun, ceea ce conteaza, daca are bateria mai mica asta se rezolva usor cu un incarcator portabil.

| wolder a răspuns (pentru Madalinqqq):

In plus, Huawei Suporta card de pana la 128 GB

| wolder a răspuns (pentru wolder):

Iar Asus doar de 64

| wolder a răspuns (pentru Madalinqqq):

Iti las aici sa te uiti si singurica
http://www.telportal.ro/......P8lite.htm