| R0bi a întrebat:

Ce telefon este mai bun dintre Samgung Galaxy S4 si J5?

referitor la calitatea imaginii de pe camera, sunet si utilizare

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Nu ai specificat generatia j5-ului:
-j5 2015
-j5 2016
-j5 2017
Sunt niste diferente de performanta si camera intre aceste modele, dar in orice caz as merge pe j5 fiind mult mai nou si avand un suport mai lung, iar camera este peste S4 la orice generatie de j5.

Personal iti recomand j5 2017, unde este o mare diferenta fata de celelate modele in toate capitolele.
Cat despre j5 2015 si j5 2016 sunt aproape identice in specificati, doar ca j5 2016 are:
-o camera diferita(calitatea este aproape la fel, dar culorile arata mult mai bine pe acesta)
-mai mult ram, de la 1.5GB la modelul 2015 la 2GB ram la modelul 2016
-ecran mai mare 5inch vs 5. 2inch

Recomandarea mea merge catre j5 2017, sau un p9 lite 2017 care cred ca e putin mai ieftin, dar e si mult mai interesant dupa parerea mea.
Chiar ti-as recomanda P9 Lite 2017, care este peste aceste modele j5 de la Samsung.(Daca mergi pe P9 Lite sa ai grija la versiune, sa fie 2017 nu 2016.)

1 răspuns:
| Iosuat a răspuns:

Nu poti compara s4 cu j5,. poti compara eventual s5, s6 cu j5 2017, s4 e extrem de vechi, e atat de vechi ca si s5 e invechit pe langa j5 2016 sau chiar si 2017, s4, are un Android de 4, 4 cred. ceea ce e aproape de necrezut tinand cont de faptul ca nu prea mai exista utilizatori de telefoane sub Android 5+, si eu acum recent am vrut sa-mi iau un j5 2017 dar am mers pe Huawei p9 lite 2017 si sunt foarte multumit, Android 7.0 nougat, amprenta, etc, l-am luat la abonament foarte ieftin