| idriceanu1997 a întrebat:

Ce telefon imi recomandati la un buget de 1000 de lei (10 milioane)? La mana a doua, am vazut si HTC one m7 si LG g2, insa vreau si opini ce telefon sa iau!

2 răspunsuri:
| Komarov a răspuns:

Ca si constructie interna telefoanele nu dispun de o diferenta atat de mare referitor la acei 2GB Ram si procesoarele Quad-Core. Intr-un final G2 bate HTC One M7 pentru urmatoarele chestii : autonomia bateriei este mai mare decat la M7 pe G2 ai mai multi mAh, un alt motiv ar fi procesoarele grafice la G2 sunt mai avansate ca la one M7 chestia comuna pe care o dispun sunt procesoarele desi la G2 freceventa e mai mare iar amandoua dispun de memorie interna si nu au slot de card chestie cam trista. Un alt motiv pentru alegerea la G2 cum am spus viata bateriei, iar camera de 13 Megapixeli e destul de buna avand in vedere si ecranul acela de 5.2 Inch mai mare ca la One M7 cu 4.7 Inch o marime destul de mica. G2 e mai fluid iar design-ul e mai placut fata de acea "tabla". O poveste trista la M7 e acea camera de 4 Megapixeli. In rest amandoua au o poveste comuna deci sfatul meu G2 e mai nou e mai inspirat si viata bateriei si procesorul! Sper, ca te-am ajutat funda?

| idriceanu1997 explică (pentru Komarov):

Intr-un fel da, dar totusi HTC one ul de exemplu ii mult mai bine construit si mult mai usor de folosit decat LG g2 care dupa parerea mea ii foarte complicat si cam "urat" la soft... HTC one are 4 ULTRAPIXELI care la intuneric face poze mult mai bine decat LG g2 ul...