| BaiatulTelefon a întrebat:

Ce telefon sa aleg, noul Iphone 6s sau Samsung Galaxy S6 Edge? Avantaje si dezavantaje va rog. Multumesc!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ap4an7.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7242&idPhone2=7079

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6849&idPhone2=6378

http://www.techradar.com/......-6-1286508

http://www.yoda.ro/......-buna.html

Depinde de gustul tău. La cameră sunt cam la fel amândouă. Eu aleg clar Samsung Galaxy S6 din multe motive, este peste Iphone şi în acest an.
Acum avantaje şi dezavantaje sunt la toate. Cine este fan IoS şi Apple va alege în mod clar Apple în detrimentul androidului.
Uităte pe youtube la crash test pentru ambele telefoane cât şi la benchmark-uri (deşi nu sunt relevante acestea atâta timp cât userul este mulţumit de cum se mişcă).

| Eastwood a răspuns:

Uite aici pentru Samsung Galaxy S6, cred ca aceste specificatii te vor convinge ca este mult mai bun :
PRO

– design ce impresionează de la prima vedere, materiale și finisare de foarte bună calitate;

– cel mai bun dispay din piață într-o iterație ce se întinde și pe marginile device-ului;

– cel mai bun ansamblu hardware de pe un smartphone Android;

– cea mai bună cameră video de pe un smartphone la nivelul lui 2015;

– una dintre cele mai bune camere foto de pe un smartphone;

– conectivitate completă;

– autonomie decentă pentru un smartphone de top, deși o baterie de 3000 – 3500 mAh sunt sigur că ar fi făcut întregit peisajul.

| Alexandru_Andrei_1988_RTCD a răspuns:

1. Android>I.O.S
2. Samsung face poze mai bune
3. Bateria la Samsung dureaza mai mult.
4. Este mai rezistent S6Edge
Sper ca team ajuat. Funda?!

| Anna1702 a răspuns:

Hm, nu sunt adepta iPhone, deoarece am avut si eu, si inca mai am, dar abia astept sa scap de el. Performanta nu prea are, insa noul 6 s, dupa specificatii, cred ca ar fi mai performant... Adica nu stiu, iPhone e mai mult de fite, sunt telefoane mult mai performante, dar 6s cred ca ar fi mai bun

| Anonimuserr a răspuns (pentru Anna1702):

Schimbă-l cu un Samsung Galaxy S6, succesul e garantat! Îl doresc şi eu sau un Edge.

| eu12Emi12TU a răspuns:

A scuze nu am vazut ca ai scris avantaje dezavantaja

| Tuy2 a răspuns:

IPhone 6s e mai bun