| BaEstiNebunnn a întrebat:

Salut/Bună, curând vine ziua mea și o să primesc un telefon. Problema este că nu știu ce să aleg, Iphone 6s plus sau Samsung galaxy s7 edge. Dacă puteți să-mi spuneți avantaje și dezavantaje pentru fiecare dintre cele două telefoane ar fi minunat. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Nu e chiar asa. iOS-ul ala isi cam face banii. Platesti pentru. o experienta de optimizare impecabila. Camera intr-adevar e mai buna pe S7 edge, dar in rest nu te uita la specificatiile tehnice pentru. ca nu isi au rostul. Ce scoate iPhone din Triple-core e aproximativ egal cu ce scoate Samsung din Octa-core and so on.

Concluzia: ambele sunt telefoane foarte bune, daca nu ai avut iOS eu zic sa incerci, vezi cum e. Daca nu iti place(putin probabil) poti oricand sa il vinzi si sa iei S7 edge. Daca cumperi dintr-un magazin cu politica de returnare a produsului in 30 de zile e chiar perfect pentru ca il returnezi si iti iei intreaga suma inapoi. Eu am avut si Android High-end si iOS si dupa experienta de utilizare (care e cea mai importanta) am ales sa raman cu iOS.

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Bai fratilor, cam de bani gata sunteti voi, ia-ti dracu ambele modele daca tot ai atatia bani, zilnic aceeasi intrebare ''S7 sau Iphone 6s'' Terminati-va dracu, itelegeti dracu odata ca ambele-s partial la fel! Incaruntesc dracu din cauza voastra!

| FaraNume1245 a răspuns:

Stai cam in puf. Bine ca va cumpara parintii telefoane mai scumpe ca salaru' si voi nu puteti face un leu singuri.

| takemyword a răspuns:

Samsung, dintr-un numar mare de motive.
Scroll down si uita-te la comparatie.
https://www.androidpit.com/samsung-galaxy-s7-vs-iphone-6s-comparison

| Cosmin6644 a răspuns:

Eu as sugera să îți iei Samsung : arată bine, rezistent la apa, camera e mult mai bună, si e mult mai bun decât iphone 6s plus mai ales dacă te joci si jocuri dar daca nu îți place adroidul si vrei un telefon de fițe atunci iphone e alegerea ta. Noroc si la multi ani!

| BaEstiNebunnn explică (pentru Cosmin6644):

Mulțumesc! Și eu cred tot la fel despre iphone, este overrated doar pentru că multe dintre vedete au iphone, dar eu n-am avut până acum nici un telefon cu IOS și vreau să văd cum e, dar dacă nu e bun de nimic. ce fac cu el? laughing Mersi oricum, poate o să merg pe Samsung! Tu ai avut iphone pană acum? Ce crezi despre el?

| BaEstiNebunnn explică (pentru Celcareajuta):

Mersi de ajutor, o sa incerc cu iphone-ul!

| Celcareajuta a răspuns (pentru BaEstiNebunnn):

Nu e chiar asa. iOS-ul ala isi cam face banii. Platesti pentru. o experienta de optimizare impecabila. Camera intr-adevar e mai buna pe S7 edge, dar in rest nu te uita la specificatiile tehnice pentru. ca nu isi au rostul. Ce scoate iPhone din Triple-core e aproximativ egal cu ce scoate Samsung din Octa-core and so on.

Concluzia: ambele sunt telefoane foarte bune, daca nu ai avut iOS eu zic sa incerci, vezi cum e. Daca nu iti place(putin probabil) poti oricand sa il vinzi si sa iei S7 edge. Daca cumperi dintr-un magazin cu politica de returnare a produsului in 30 de zile e chiar perfect pentru ca il returnezi si iti iei intreaga suma inapoi. Eu am avut si Android High-end si iOS si dupa experienta de utilizare (care e cea mai importanta) am ales sa raman cu iOS.