| MxR a întrebat:

Ce telefon vi se pare mai bun dintre hauwei p8 si hauwei y6 II compact?

Răspuns Câştigător
| ESA1899 a răspuns:

Huawei P8 are urmatoarele specificatii:
-Display-ul de 5.2 inches
-Memory: 16/64 GB, 3GB RAM
-Bateria: 2680 mAh
-Camera: 13 MP autofocus etc; Secundara: 8 MP
Mai multe informatii gasesti pe internet.
Huawei Y6
-Display-ul de 5.0 inches
-Memory: 8GB, 1/2 GB RAM
-Camera: 8 MP autofocus etc; Secundara: 2 MP
-Bateria: 2200 mAh
In concluzie Huawei P8 este cu mult peste y6.
Informatiile sunt luate de pe gsmarena. Aici gasesti specificatiile tuturor telefoanelor. unde le poti compara inainte de a-ti lua un telefon. Mult succes!

| MxR explică (pentru ESA1899):

Pe altext are alte specificatii hauwei y6

| ESA1899 a răspuns (pentru MxR):

Tot P8 ii mai bun..se vede clar mai ales la camera foto, memoria ram si procesor.e cu mult peste. Sper ca te-am lamurit!

| ESA1899 a răspuns (pentru MxR):

Sa nu uitam ca avem si P8 Lite. lite-ul e cam la egalitate..cu Huawei y6.dar daca luam P8 simplu, e cu mult peste..Deci, mult succes in alegerea telefonului!

| MxR explică (pentru ESA1899):

Da, uitasem sa precizez ca e lite sad

7 răspunsuri:
| Adiq a răspuns:

P8

| ancuta29 a răspuns:

Clar p8, fara discutiewinking