| 4ndr33y a întrebat:

Cei care au Telekom si folosesc Gigaday cu StreamON, TRAFIC NELIMITAT pe Youtube, Facebook, HBO, Netflix etc, daca fac hotspot si stau stau pe Youtube si Facebook de pe laptop, mi-l contorizeaza din "gigaday" sau intra la "NELIMITAT"?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nelimitat este pentru telefonul mobil, la calculator vorbim de o alta banda de latime, iar daca vei folosi telefonul ca wifi hot spot o sa ti-l contorizeze din gigaday, dar chiar si asa nu cred ca te va lasa mult sa intri de pe pc cu ajutorul hotspot-ului pentru ca tu ai internet prin telefonul mobil, nu cu un modem de date achizitionat de la ei.

| 4ndr33y explică (pentru MihaiNicu23):

Practic, browserul de pe telefon si cel de pe calculator se conecteaza pe aceleasi IPuri catre Youtube/Facebook, alta filtrare in afara de IP nu vad cum poate face telekomul. Latimea de banda ramane la cea a telefonului, 360p poate reda si telefonul si calculatorul, Am jucat CS GO 4 ore mi-a consumat 300 MB cu o latenta de 80ms, am fost impresionat.