| RenzoRomano a întrebat:

Cine are Sony Ericsson K 810i rog sa se uite la mufa de la incarcator si sa-mi spuna daca are toti pinii egali. Intreb asta pentru ca al meu nu mai functioneaza in mod optim si, poate, asta e una din cauze. Va multumesc!

1 răspuns:
| Reparatoru a răspuns:

Mufa de la incarcator are doua lamele, posibil sa mai ramana cate una blocata in mufa, dar o poti scoate cu o penseta.verifica si mufa telefonului, vezi sa fie curata si daca nu, o poti curata cu o periuta de dinti.nu folosi ac sau ceva care distruge lamelele de contact.bafta