| BlackArt333 a întrebat:

Cine are Sony Xperia Z3 Compact? Mi-am luat unul recent si nu inteleg care-i faza cu aplicatia de PlayStation... La ce foloseste? Cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| notefree a răspuns:

Legi telefonul la consola prin hdmi si te joci din consola simplu

4 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Pai in primul rand, telefonul tau este unul facut de Sony, nu? PlayStation e facut tot de Sony, corect?
Deci aplicatia este o interfanta de conectare intre cele doua aparate. Probabil telefonul devine un fel de controller pentru PlayStation sau o statie Wifi, ceva.

| BlackArt333 explică (pentru nutuxcristian):

Tot nu inteleg cum se foloseste... Am playstation 2 dar nu stiu cum sa imi conectez telefonul la el. Oare cu cablul de USB sa il leg la PlayStation... sau. cum? Ma rog. Daca nu ai sau daca nu cunosti pe cineva care are Sony. nu cred ca ma poti ajuta.

| nutuxcristian a răspuns (pentru BlackArt333):

Iti dau un link, sper sa te ajute:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scee.psxandroid&hl=en
CITESTE DESCRIEREA APLICATIEI