| Gekkō a întrebat:

Cine are telefon Allview Simply S5?
Ce părere aveţi despre el?

4 răspunsuri:
| mariuster a răspuns:

S-a lansat in 2013, are un ecran de 240 x320 pixeli ( 2, 8 inch), memorie interna de 16 mb ( din cate am inteles nu pot fi folositi pentru stocare deci ai nevoie de un card microSD), bluetooth V2.0, camera de 2 megapixeli, baterie Li-Ion ( in standby : 250 h, timp de vorbire : 300 min ).
E un telefon destul de bun daca vrei ceva mai simplist, insa nu pot spune ca sunt foarte incantat de el.

| Gekkō explică (pentru mariuster):

Da, dar eu un vreau telefon cu touch şi nici smartphone, de aia vreau un telefon mai simplu, cu ecram mai mare să pot asculta muzică, să văd videoclipuri, să fac poze, pentru jocuri, mai mult nu aş vrea...

Cum adică nu poate fi folosită memoria internă?
De exemplu dacă fac poză sau îmi bag un joc, nu se poate?

| mariuster a răspuns (pentru Gekkō):

Asta scria pe un site, desi mi se pare o tampenie sa nu poti folosi memoria interna pentru stocare. Mai mult ca sigur acea informatie era gresita.

| Gekkō explică (pentru mariuster):

Oof, m-am documentat de la sursă şi e made in Chinaaaa + că atunci când face poze sonorul se aude după 5 6 secunde... ooof, sunt dezamăgit.
Atunci, mai bine îmi iau Nokia asa 206