| Cucuriguuu a întrebat:

Cine are telefon cu sistem de operare WP (windows phone) 7 sau 7.5 Mango.

Vreau sa stiu unde pot gasi setarile de la meniu (sa resetez meniul, nu tot telefonul).

Multumesc anticipat.

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Darius352 a răspuns:

Sa resetezi meniul in ce fel? sa schimbi culoarea...sa le aranjezi altfel? Ca de resetat tot e usor -> optiuni ->about -> reset your phone si in 3 min...gata! ( raspunde-mi la ce te refereai si poate stiu )

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

Deci...uite care e problema...am mai patit asa dar atunci am rezolvat si nu stiu cum.

Stii ca meniul este sortat alfabetic.De genul:

AppHighlishts
Apoint
Account info
BestFlash
Camera
Calculator
etc.

Mie acum imi apar asezate alfabetic dar imi apare si litera:

A
AppHighlishts
Apoint
Account info
B
BestFlash
C
Camera
Caluclator
etc.

Vreau sa resetez sa imi para din nou insirate fara a mai fi sortate dupa litera.

Da...dar am mai dat "reset your phone" si pierd totul,numere, videoclipuri, jocuri, aplicatii, tot.

Cum as putea rezolva?

| Darius352 a răspuns (pentru Cucuriguuu):

sad imi pare rau dar nu am idee la asta...mie imi apar fara A, B, C.big grin bafta sa gasesti...

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

Multumesc oricum ca ai incercat sa ma ajuti.

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

Dar daca afli ceva te rog sa imi spui.

Apropo tu ce telefon ai?

Funda o meriti oricum...

| Darius352 a răspuns (pentru Cucuriguuu):

Multumescbig grin(windows phone 7) Nokia lumia 610, uite o sa mai caut intreb si din colegi si daca gasesc te anunt!

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

Si eu tot Lumia 610 am happy.

Esti multumit de el?

Eu da..am reusit sa pun tot ce mi-am dorit pe el...de la jocuri, aplciatii, videoclipuri la muzica, rington-uri sau imagini la resolutia telefonului.

Daca gasesti solutia iti dau funda pe toate intrebarile la care nu am dat...si sunt destule.

| Darius352 a răspuns (pentru Cucuriguuu):

laughing ar fi multe, da sunt foarte multumit de el, mi se pare foarte bun...+ ca are si memoria mare. fara cardul de memorie, dar am o problema la baterie..imi tine 4 zile-2...bine+ma mai joc ascult muzica o fi ca il supra solicit? sa nu mai stau asa mult pe ellaughing?

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

In primul rand asigurate ca inchizi aplicatiile de pe el mananca la baterie de rup (chiar daca ai inchis telefonul si il ai in buzunar).
Ca sa le inchizi tii pe sageata din stanga de jos (de langa meniu si search-alea 3 butoane, de altfel si singurele pe care le are telefonul) si vezi ca iti apare ce e deschis...sa ramana doar meniu....de exemplu daca esti in muzica si ca sa iesi apesi pe meniu playlist-ul va ramane deschis iar ceva sa il inchizi tii pe sageata te duci pe tot ce e deschis (playlist-ul in cazul asta) si dupa ce l-ai selectat (ai intrat pe el) dai din nou pe sageata pana te da la meniu.
E o treaba asemanatoare cu Symbianul.

Dar daca te joci si asculti muzic intr-adevar mananca baterie.
Poti sta cat vrei...eu il folosesc ca pe PC...adica am 350 de MB pentru net + 70 de videoclipuri puse de mine (am avut si filme) + 38 de jocuri + 3 + 50 de melodii si multe altele.

| Cucuriguuu explică (pentru Cucuriguuu):

Mai am 1.33 GB liber pe el laughing

| Darius352 a răspuns (pentru Cucuriguuu):

Bine..multumesc ca m-ai ajutat si pe minelaughing nu stiam asta..am telefonul de 1 sapt. si sunt multumit de el. O sa ma informez despre problema. ta si ati spun, pana atunci... numai bine! noapte bunatongue ( niciodata nu am scris atata pe TPUlaughing )

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

Multumesc si eu.

Nu ai facut o alegere proasta sa stii!

Noapte buna si tie happy

Eh...te obisnuiesti tu laughing

| Cucuriguuu explică (pentru Darius352):

Ce mai faci?batting eyelashes

Vroiam sa te intreb daca ai aflat cum se rezolva acea problema cu meniul...
Si apropo ce jocuri ti-ai pus tu pe telefon sa ma inspir si eu...caci nu mai stiu ce sa pun big grin