| Gabixv a întrebat:

Cineva a primit un apel de pe numarul de telefon insa eu n-am sunat pe nimeni.
Telefonul acelei persoane afiseaza inclusiv cum m-a trecut in contact, deci e clar ca a fost facut un apel de pe nr. meu de telefon desi eu n-am sunat pe nimeni.
Am verificat telefonul meu si nu apare ca as fi sunat respectiva persoana, n-am sunat pe nimeni toata seara.
Poate sa fie clonat nr. de tel sau care este faza, folosesc o cartela de la Vodafone si este prima oara in 7 ani cand mi se intampla asa ceva.
Respectiva persoana ar fi raspuns la telefon si mi-a spus ca se auzeau chestii neintelegibile.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Blocheaza numarul si nu mai raspunde, ca sunt multi ciudati care inventeaza asemena chestii doar ca sa discute cu cineva sau sa intre in vorba cu tine.

| MariusICM a răspuns:

Exista o aplicatie, sau un site ceva si cineva care are numarul tau il poate folosii sa sune de pe telefonul lui. Nu stiu numele aplicatiei/site-ului, dar am patit si eu si mi-a aratat cineva