| Dannyjj a întrebat:

Buna seara, cum aflu pe telefonul fix RDS, numarul care m-a sunat, pentru ca de o luna incoace primesc telefoane cam la intervale de 6-7 zile si persoana care ma suna nu raspunde, ce zic eu in telefon ma aud in ecoul produs de difuzorul telefonului acelei persoane deci persoana ma aude doar ca nu raspunde si intrebarea mea este daca pot sa aflu numarul de telefon care m-a sunat.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Atunci cineva se ține de șicane.
În listing apar doar numerele formate de pe telefonul tău nu și cele care te-au apelat. Nu rezolvi nimic cu asta. Cel mult poți solicita schimbarea numărului de telefon ca să nu te mai deranjeze, părerea mea.
Succes.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Listing-ul cuprinde numerele formate nu și primite.
Posibil ca aparatul telefonic să fie defect.
Sfatul meu este să mergi la RDS și să le comunici problema și remedierea ei.
Pa, pa.

| Dannyjj explică:

@Legiuitoarea deci telefonul nu e defect, am sunat de pe telefonul meu mobil pe telefonul meu fix(despre care este vorba) si merge fara nici o problema, doar ca persoana care ma suna nu cred ca vrea sa vorbeasca, deci eu raspundeam(alo, cine esti, vorbeste) si toate astea le auzeam care erau date de difuzorul telefonului persoanei, cred ma auzeam pentru ca persoana a pus pe interfon sa se auda tare.
O sa incerc sa vad despre desfasurator.
Si va multumesc tuturor de sfaturi, mai astept sa vad daca mai primesc raspunsuri poate ceva mai bune sper eu, daca nu, voi declara raspunsul castigator.

| Dannyjj explică:

@denissa mulţumesc de sfat, dar nu sunt certat cu nimeni, ("Nu esti CERTATA cu cineva sau e cineva care a fost cu ACTUALUL TAU PRIETEN")... sunt băiat şi această întrebare a fost pusă din septembrie 2010, după aceea am mai fost sunat timp de 2-3 săptămâni, la intervale de 2-4 zile, am lăsat să sune până s-a plictisit, iar acum nu mai primesc astfel de telefoane, încă odată mulţumesc pentru răspuns şi ţie dar şi celorlalţi, pentru că aţi încercat să mă ajutaţi.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Da! Eu cred ca poţi să aflii numere formate sau primite.Trebuie sa aci o cerere de desfaşurator si acolo treuie sa vezi acel numar.Nu ştiu daca nu cumva poţi sa le faci o cerere prin care să l; e ceri ca acel număr care te sună să nu mai poata sa te sune... întelegi? E ca si cum l-ai pune la lista de refuzare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca poti cere desfasurator de la cei de la RDS, parca.Adica o fisa in care sunt trecute toate numerele apelate si primite, durata conversatiilor, ora la care au fost efectuate etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac sa mearga telofonu fix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luati codul 2334701439

| denissa_3371 a răspuns:

Nu esti certata cu cineva s-au e cineva care a fost cu actualul tau prieten? nu trebuie sa te deranjeze sune-i asa :i-ti place vocea mea?