| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot lipi un display de telefon deoarece vreau sa il inlocuiesc si nu am banda din aceea speciala.Merge superglue sau prenandez?

11 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Tu ce zici, merge?
Oare dacă ar fi mers, s-ar mai fi deranjat cineva să creeze banda aia specială?

| Romaniamafia a răspuns (pentru Teardrop):

Logic ca banda aceea speciala este cea mai buna dar eu nu dispun de asa ceva iar la service am fost si a doua zi se dezlipise displayul...

| Teardrop a răspuns (pentru Romaniamafia):

Oricum, eu nu recomand să foloseşti orice lipici. O să nenoroceşti de tot telefonul'

| Londonezul a răspuns (pentru Romaniamafia):

Du-te si tu la un service specializat nu la orice service si nu te apuca sa il lipesti tu cu lipici si chestii ca o sa-l strici si dupa aia poti sa-l arunci.

| Romaniamafia a răspuns (pentru Londonezul):

Pana la urma l-am lipit cu picatura si tine foarte bine...defapt nu cred ca o sa mai desfaca cineva displayul intr-o singura bucata...

| NimeniSiAtat a răspuns:

Incearca cu poxipol, e genial si face minuni!

| MYK3 a răspuns:

Vezi ca "ăla" care a scris inaintea mea habar nu are despre ce vorbește, doar vrea "funda". Nici macar sa nu te gandești să folosești aracet sau super glue pentru ca îți va avaria fletul permanent și în cele din urmă va trebui sa arunci telefonul.

| MYK3 a răspuns:

*"ăia", că amândoi habar nu au.

| andreyuu a răspuns:

Nu ti-as recomanda folosirea unor solutii ca prenandez, aracet, superglue deoarece aceste substante nu au fost fabricate pentru a lipi display-uri.
Acum ramane sa faci ce crezi tu, dar o faci pe responsabilitatea ta. Daca totusi te gandesti sa folosesti superglue, cumpara unul care sa fie rezistent si la apa.

| Romaniamafia a răspuns:

Am auzit ca ar fi posibil sa sparga displayul mai ales super glue este adevarat?

| Andrei4KiLL a răspuns:

Pune lipici,(Super glu, aracet) Si eu am facut acelasi lucru, si mi-a merswinking Cel mai bun este super glu(100%) Funda?