| CristyBv a întrebat:

Cu ce program pot sa conectez telefonul la PC? Prin cablu... sau bluetooth. dar sa mearga, pentru ca Samsung pc studio nu merge...

Si alta problema, conectam telefonul la pc prin usb, normal, mergea, intram in el, dar la un moment dat s-a blocat, a trebuit sa dau iesire fortata si acum cand bag cablu, arata ca s-a conectat, dau clik pe telefon ( in my compuer) si folderul e gol...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Eroare de Windows, sau nu ai selectat ce trebuia din telefon.Ca să conectezi telefonul tău la Pc NU ai nevoie de ncii un program ci doar să setezi telefonul pe MTP la trasfer și apoi să-l conectezi.
Acuma că ai comis-o încearcă să-l conetezi într-un alt USB. Poate ai noroc să păcălești Wingoz-ul ca să ți-l recunoască.
Eu am un Samsung Galaxy trend plus și nu folosesc nici un program pentru accesarea telefonului via cablu de date, nici pe Windows(când îl foloseam ocazional) și nici pe sistemul actual(un OS GNU linux). Totul merge cu plug and play.Succes

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Trebuie sa faci telefonul sa accepte conexiunea usb ca mass storage.

Incearca pentru asta link-ul urmator:
http://www.device-recovery.com/......orage-mode

A doua optiune este prin wireless cu kies.

A treia optiune este prin bluetooth. Dar pentru asta ar trebui sa ai bluetooth si pe calculator.

| Admunssen a răspuns:

Descarca Kies de la Samsung.