| anamaria82726 a întrebat:

Cum activez datele mobile? Eu daca dezactivez wifi ul si activez datele, n-am net. Am auzit ca e ceva din setari. Imi puteti explica pas cu pas? Nu inteleg pe net

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Ai facut setarile APN corespunzatoare operatorului de telefonie mobila?
Setari > Retea si internet > Retea mobila > Avansate > Numele punctelor de accest ( APN ) :

Setari pentru Digi abonament :
Name: Digi Mobil
APN: internet
MCC: 226
MNC: 05
Authentification type: PAP
APN Protocol: IPv4
APN Roaming Protocol: IPv4

Setari pentru Digi prepaid ( cartela ) :
Name: Digi Mobil
APN: prepaid
MCC: 226
MNC: 05
Authentification type: PAP
APN Protocol: IPv4
APN Roaming Protocol: IPv4

Restul setarilor pentru ceilalti operatori le gasesti pe internet! Mult noroc!