| wls5 a întrebat:

Cum aflu cata memorie RAM este utilizata, pe telefon?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca esti pe android intri in setari>aplicatii> si cauta tabul cu Running. in josul ecranului o sa iti spuna cati ai ocupati si cati nu

1 răspuns:
| TheCosmin02 a răspuns:

La Samsung: ti apasat pe butonul din mijloc unde iti apare aplicatri care ruleaza (desigur le poti inchide) si dai la ultima de aia din coltul din stanga acolo ii dai pe acelea de sus pina iti arata ceva cu "golire memorie ram" acolo o arata. sau la modelele mai vechi este un wedget cu ala.

la alte marici de telefoane e mult mai complicat dar nu mai zic inca o data cum sunt la celelalte ca a zis si Danzell