| Hrituleac14 a întrebat:

Cum aș putea dezactiva senzorul de proximitate de pe telefon.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Daca nu folosesti aplicatii dedicate pentru asa ceva, atunci desfaci telefonul si deconectezi senzorul. Daca alegi ultima optiune, nu sunt responsabil pentru avariile suferite de telefon din cauza lipsei de experienta pe care o ai sau a neatentiei, asta in caz ca se intampla ceva.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

O alta aplicatie care ar putea fi utila pentru ce ai tu nevoie.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itsme4ucz.screenoff

| GPA a răspuns:

Https://www.iphone365.ro/......and-cydia/

Exista un soft care-ți permite dezactivarea senzorului.
Altfel nu ai cum din cate știu.

| Du_Di_1989 a răspuns:

Salut....scuze ca ma bag in discutie, dar am si eu o problema cu senzorul de umiditate pe un a5 2017 si as vrea sa stiu daca se poate dezactiva cumva prostia asta!>? Deoarece de 4 zile este continua atentionarea dar cand se descarca de tot incarca fara probleme bateria! Aveti idee? Multumesc Anticipat!