| Trk_Ihsan_1997 a întrebat:

Am luat un iphone 6s fake si sa stins! Prima zi se mai aprindea ecranu când i.l băgăm la încărcat dar urmatoare zi nu se mai aprinde deloc! Mai am ce face cu el? Se poate repara?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, îl poţi ARUNCA =))
Chiar dacă s-ar putea repara, NU "merită investiţia"!

De câte ori vă tot spun să NU cumpăraţi "replica" ( fie şi "1:1 replica identica, cu originalul" a ) nici unui model de telefon deoarece nimeni nu-ţi poate "garanta" performanţele acelor modele şi vei avea diverse probleme ( nefuncţionare, defecte, nu vor rula unele aplicaţii/jocuri, etc. )...

NU vă mai "aruncaţi" banii degeaba!

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| FlorinCiokan a răspuns:

Îți dai seama ca nu exista un "tipar" la aceste fake-uri în caz ca nu de aprinde sau mai știu eu...
Eu întotdeauna asa am văzut fake-urile ca niște telefoane chinezești ieftine slabe într-o carcasa asemănătoare cu cea a iPhone ului 6 în cazu tău. Deci normal prima data ai verifica bateria... Dar logic ar fi ca e din placa de baza ceea ce nu poți repara. Dacă ii poți înlocui bateria fă-o dacă nu nu cred ca mai e vreo șansă pentru el.
Bafta