| iintunericul a întrebat:

Cum este indicat ca sa iti incarci telefonul mobil, stins sau aprins(ca sa tina bateria mai mult), sa lasi ca telefonul sa consume toata bateria (pana se inchide singur) sau sa il incarci pe la 2-3%

5 răspunsuri:
| madalinuk a răspuns:

Sa il ti inchis si sa fie 2-5-10 la sutawinking

| Gheorghita_Andrei_1999 a răspuns:

Una la mana bateria nu explodeaza doar se umfla si se umfla de la umezeala
telefonul il incarci cum vrei tu tot atat tine bateria daca vrei sa te tina bateria atunci inchide din aplicatiile care consuma multa baterie
lasa-l pana se inchide si dupa il pui la incarcat ca daca il pui din ora in ora atunci bateria se va strica

| Gheorghita_Andrei_1999 a răspuns:

Senatorul american Charles Schumer a declarat, duminica, in Manhattan, ca unele baterii de telefoane mobile se pot supraincalzi si pot exploda. El s-a referit la cele prost construite, de cele mai multe ori copiate mai mult sau mai putin fidel dupa produse originale.
http://www.yoda.ro/......ploda.html

| BQueen a răspuns:

Lasa telefonul sa se descarce de tot adica pana se inchide. Si depinde. daca vrei sa se incarce mai repede incarca-l stins dar daca nu, poti si aprins. Bateria nu tine mai mult dupa felul cum incarci telefonul.dar cand telefonul se incarca 100% nu-l mai tine la încarcat deoarece bateria se umfla si s ar putea sa explodeze. Si mie mi s a umflat bateria si telefonul nu mai mergea si greu gasesti baterie originala.

| iintunericul explică (pentru BQueen):

Ce telefon ai avut si tia explodat bateria?