| GAGAGAGA a întrebat:

Cum fac sa nu se mai actualizeze automat aplicatiile, unde trebuie sa intru la setari? La un Samsung GT-S6310(dar cred ca la toate telefoanele Samsung e la fel, ele avand meniul asemanator)

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu se actualizeaza singure. Cand te conctezi la internet, iti apare acolo sus, in acea bara de notificari, faptul ca sunt disponibile actualizari. Aplicatiile nu se actualizeaza singure pe Android, si cred ca nici pe alt sistem de operare, fara acordul tau.

| GAGAGAGA explică (pentru FemeiaPisică):

Faza este ca am dat sa se actualizeze o aplicatie, si m-a intrebat daca doresc sa se actualizeze automat toate aplicatiile cand deschid internetu si am dat DA. acum nu stiu cum sa dezactivez crying

| FemeiaPisică a răspuns (pentru GAGAGAGA):

Woooow. Mie nu mi-a aparut asa niciodata. Uite cum sa faci: revino la setarile din fabrica, chiar daca vei pierde toate aplicatiile instalate de tine, nu si cele implicite ale telefonului. Doar aceasta solutie ti-o pot oferi momentan. Asa se va remedia problema ta, iar pe viitor, sa fii mai atent la ce iti apare, si sa nu te grabesti.