| 1Q a întrebat:

Cum fac sa sun un nr din Statele Unite, o banca, ca atunci cand apelez de pe telefonul meu imi zice ca nu pot suna de pe acest numar sau ceva de genu si nu vreau sa bag acum nu stiu ce extraoptiuni doar ca sa sun o data ca sunt pe abonament, cum pot sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a putea suna aceea banca, trebuie sa ai indeplinite 3 conditii:
1. Sa ai minute internationale, valabile pentru SUA
2. Sa formezi numarul bancii impreuna cu prefixul SUA (la inceputul numarului).
3. Banca sa nu aiba restrictionate aoelurile de intrare (de la numarul tau /tara /reteaua ta de telefonie)

Iti sugerezi sa asculti si sa intelegi EXACT mesajul primit de la "robot", iar daca nu intelegi, atunci apeleaza la ajutorul unui bun cunoscator de limba engleza!

| MihaelaDart a răspuns:

Trebuie sa pui in fata prefixul statului în care vrei sa suni, atunci va merge.

| Green66 a răspuns:

Probabil nu ai activat apelurile internaționale. Am pățit ceva de genul ăsta când aveam abonament la Orange, am rezolvat asta activând "apeluri internaționale" din contul Orange.

| 1Q explică (pentru Green66):

Cum activez apelurile internationale? eu sunt pe Vodafone

| Green66 a răspuns (pentru 1Q):

Cred că cel mai bine ar fi sa suni la relații clienți, in cazul asta ai putea să rezolvi chiar dacă problema nu e de la apelurile internaționale.