| JustThat a întrebat:

Cum imi dau seama daca un telefon este fake sau daca imi iau teapa? Maine ma intalnesc cu cineva sa cumpar un Samsung Galaxy S3. La ce ar trebui sa fiu atenta?

Răspuns Câştigător
| notefree a răspuns:

Ar trebui sa-l intrebi daca te lasa sa incerci niste aplicati pe el antutu benchmarc daca ia o nota buna nu ar fi fake.
Si sai mai zici sate lase sa joci niste jocuri tari gt racing 2. Fifa 14, real racing 3, blitz brigade
Daca le duce pe toate nu-i face
Sau vb cu cineva care are s3 si faceti comparatie
Si daca tot nu esti sigur.
Vorbeste cu cineva ca are s3 si sa mergi cu el sa faceti comparatie.
http://m.youtube.com/watch?v=znIXpN-vhSk

4 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Se vede. Chinezăriile sunt mult mai dure ca aspect. Cred c-ai observat că Galaxyurile începând de la S3 sunt fine. Şi procesează mai greu, calitatea ecranului este alta (culori, rezoluţie). În mod normal şi camera este mai slabă.

| andreyuu a răspuns:

Prima data ar trebui sa te uiti la pret. Nu poti lua un Galaxy S3 la 500 RON. Mai cunosc eu pe cineva care se lauda ca i-a luat sotiei lui un S3, si cand m-am uitat la el, mi-a picat fata. Era o chinezarie.
Uita-te la calitatea camerei, fa cateva poze, uitate la versiunea de Android, testeaza Wireless-ul, Bluetooth-ul, toate sa fie functionale. Butoanele fizice ale S3 din partea frontala(cu display-ul ), cele din stanga si dreapta, butonul de Back si cel de meniu trebuie sa fie sensibile la atingere, nu trebuie sa apesi pe ele ca si cum ai apasa pe cel din mijloc.
Ar mai fi multe lucruri de spus.

| Romaniamafia a răspuns:

Daca e chinezarie va arata diferit fata de original tine minte aspectul general si compara-l cand il cumperi si uitate la *(steluta)cand intri in meniul apel sa aiba 6 liniute nu mai mult sau mai putin.E bine sa faci si niste poze si sa te uiti la rezolutiile lor sa corespunda happy

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Romaniamafia):

Fake-ul arata la fel ca originalul...