| riddikvin a întrebat:

Cum imi pot salva mesajele de pe un Windows Phone pe un pc?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Scuze, ai dreptate. Din graba. Dupa cate am citit e foarte usor atata timp cat ai setarile de internet corecte si activat contul de pe Windows Live.
http://www.youtube.com/watch?v=P0IwLq6Jybc

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Pentru ca nu ai spus ce telefon vezi aici
la "best answer":
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20130203045752AAq96Rs

| riddikvin explică (pentru horia2012):

Nokia Lumia 900.multumesc

| riddikvin explică (pentru horia2012):

Nokia Lumia 900.

| horia2012 a răspuns (pentru riddikvin):

Cu placere. Nu merge cu metoda pe care ti-am dat-o?

| riddikvin explică (pentru horia2012):

Nu, nu merge.

| horia2012 a răspuns (pentru riddikvin):

Poti incerca daca ai internet pe telefon (wi-fi), trimite fiecare mesaj in parte prin e-mail pe adresa ta. Sau procedeaza asa:
1. telefonul sa fie incarcat sau conectat la incarcare.
2. du-te in meniu si porneste aplicatia "Backup"
3. selecteaza "new backup", numeste fisierul cum vrei-Proceed
4. in urmatorul ecran alege ceva sau lasa-le pe toate "enable"-active. Cel putin "Comunications and Calendar"trebuie sa fie selectata, si apasa "select"
5. cand va termina se va intoarce la ecranul principal unde te va intreba "new backup".
6. transferi fisierul de backup (inclusiv continul lui) in calculator prin cablu.
(aici e originalul:
http://blog.laimbock.com/......messages/)
din pacate nu cred ca le vei putea citi pe calculator.
Mai poti incerca sa faci un update la softul telefonului.

| riddikvin explică (pentru horia2012):

Salut. Multumesc pentru ajutor dar am resetat deja telefonul, nu ma mai interesat ce se sterge.
As avea o alta problema daca tot vrei sa ma ajuti, tot despre acest telefon(Nokia Lumia 900). Nu pot descarca aplicatii, nu imi da "Acceptu" dupa ce imi scaneaza locatia, ai vreo idee? Daca am putea vorbi pe privat.

| horia2012 a răspuns (pentru riddikvin):

Cu meniu in limba romana la mobile nu prea ma descurc. Plus ca informatii in romaneste nu prea gasesti. Nu stiu in ce mod descarci aplicatii cu el si de unde, dar incearca aici si configureaza "managerul de aplicatii" dupa cum iti arata sub fotografiile de la punctul 2.
http://mynokiablog.com/......0-maemo-5/

| riddikvin explică (pentru horia2012):

Ce mi-ai dat tu aici nu are nici o legatura cu acest telefon pe care il am eu, e (Nokia LUMIA 900) nu (Nokia N 900). Nu este in limba Romana ci Engleza si decarcarea aplicatiilor o fac prin Marketplace desi nu merge.

| horia2012 a răspuns (pentru riddikvin):

Scuze, ai dreptate. Din graba. Dupa cate am citit e foarte usor atata timp cat ai setarile de internet corecte si activat contul de pe Windows Live.
http://www.youtube.com/watch?v=P0IwLq6Jybc

| Faruece a răspuns:

Exista o aplicatie speciala Smstopc

| riddikvin explică (pentru Faruece):

Pai nu pot descarca aplicatii, nestiind din ce cauza