| Lioana a întrebat:

Cum pot bloca actualizarile automate de sistem pe Android 8.1.?
Nu vreau sa imi instaleze automat Android 9 si nici sa mai faca alte actualizari.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru RAY):

Block Automatic Updates in Android
Go to Settings > Apps.
Navigate to Manage Apps > All Apps.
Find an app called Software Update, System Updates or anything similar, since different device manufacturers have named it different.
To disable system update, try any of these two methods, the first one being recommended:

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Blocați actualizările automate în Android
Accesați Setări> Aplicații.
Navigați la Gestionați aplicațiile> Toate aplicațiile.
Găsiți o aplicație numită Actualizare de software, Actualizări de sistem sau ceva similar, deoarece producătorii de dispozitive diferiți au numit-o diferită.
Pentru a dezactiva actualizarea sistemului, încercați oricare dintre aceste două metode, prima fiind recomandată:

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.hexnode.com/......s-devices/

aici vezi si imagini Accesați Setări> Aplicații.
Navigați la Gestionați aplicațiile> Toate aplicațiile.
Găsiți o aplicație numită Actualizare de software, Actualizări de sistem sau ceva similar, deoarece producătorii de dispozitive diferiți au numit-o diferită.
Pentru a dezactiva actualizarea sistemului, încercați oricare dintre aceste două metode, prima fiind recomandată:
Apăsați butonul Dezactivare sau Dezactivare și apoi OK.
În cazul în care acest buton este estompat, apăsați pe Force Stop> OK pentru a opri procesul temporar. În acest caz, există posibilitatea ca aplicația să poată porni automat după o anumită perioadă de timp. Aplicația va fi din nou activată după repornirea sistemului sau dacă verificați manual actualizările.
Android-actualizare
Dezactivați orice notificări de actualizare debifând caseta de selectare "Afișați notificările" din dispozitivele acceptate.

| Elynad a răspuns:

Pentru ca intrebarea ta este foarte buna iti impartasesc raspunsul pe care l-am gasit eu, sigur va fi de ajutor si altora. In optiunile pentru dezvoltatori din Android exista o optiune de dezactivare a actualizarilor automate de sistem. Pasii ce trebuie urmati sunt descrisi amanuntit aici: https://gsmrange.ro/......oid-25195/

| Patrick231 a răspuns:

Încercați să utilizați o soluție Android mdm ( https://scalefusion.com/features ) deoarece aceasta are capacitatea de a dezactiva de la distanță actualizarea sistemului pe dispozitive Android.