| lucy90 a întrebat:

Cum pot decoda un telefon stie cineva un program

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează modelul EXACT al telefonului...

| lucy90 explică (pentru bursuc001):

Alcatel ot 918

| bursuc001 a răspuns (pentru lucy90):

Să nu-mi spui că e modelul Orange Pasadena ( cumpărat de la Orange )...

| lucy90 explică (pentru bursuc001):

Ba da
e de la Orange de ce?

| bursuc001 a răspuns (pentru lucy90):

Dacă l-ai cumpărat de la Orange ( la abonament, sau fără ) TREBUIE să mergi ( cu telefonul + actele ) la magazinul de unde l-ai cumpărat pentru decodare!

Dacă l-ai plătit integral ( şi NU a fost la preţ subvenţionat ) atunci îl decodează GRATUIT, iar dacă a fost la "ofertă" atunci vei plăti o taxă de decodare.

Toate cele bune.

| valentingb a răspuns:

Un telefon. Foarte abstract. Ce telefon? Pentru fiecare firma este un program, si pentru fiecare model, o versiune. Unele telefoane se decodeaza usor, prin codul IMEI, altele se decodeaza greu si scump, prin server(de exemplu Nokia SL3).

| PopAdrian a răspuns:

Ca sa il decodezi mai bine il duci intr-un service care se ocupa cu asa ceva, pentru ca nu e treaba sa o faca oricine si risti sa il strici cu totul. SPor!

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Costă doar 30 RON să-l decodezi, deci nu este foarte scump. Decât să o faci de cacao, mai bine duce la un service.winking

| MrEvil89 a răspuns:

Pentru fiecare telefon se gaseste cate un cod de deblocare. odata folosit codul este expirat.pe net nu se gasesc programe iar care le detin furnizeaza coduri contra cost.cel mai bine e sa il duci la un service gsm

| lucy90 explică:

Nu vreau raspunsuri de genu "du-te la servce"

| Mamboo a răspuns:

Cam greu sa economisesti bani cu problema asta...

| merimah a răspuns:

Ca sa il decodezi mai bine il duci intr-un service care se ocupa cu asa ceva, pentru ca nu e treaba sa o faca oricine si risti sa il strici cu totul.