| Alex2312 a întrebat:

Salutaree! As vrea sa stiu cum pot decoda un telefon? Adica sa mearga pe orice retea. Exista vreun program ceva?

3 răspunsuri:
| D3letrix a răspuns:

Nu prea exista.E mai complicat.Din ce am citit pe net ca am avut si eu nevoie, trebuie sa te duci la un service GSM cu toate ca nimeni nu i-ar conveni sa plateasca pentru un lucru aparent usor big grin

Sunt niste chestii speciale de care ai nevoie.Da-i un google.

| BMadalin1992 a răspuns:

Exista,dar fiecare tip de telefon cu progrsmul lui.Este valabil pentru decodare si resoftare. Dar daca nu vrei sa ai batai de cap te poti duce la un service GSM si asta e tot, e cam in jur de 35 lei (depinde ce telefon). Sa ai o zi frumoasa!

| Bianca_3321 a răspuns:

Eu iti zic sa te duci la un specialist! Aici, in Romania, poate costa in jur de 200 lei, dar in strainatate e mai ieftin! Sau... poti sa iti intrbi niste prieteni care se pricep in asta, o sa te coste mai putin sau chiar deloc! happy