| SorinELoo7 a întrebat:

Cum pot descarca aplicatii si alte chestii pentru Nokia 3120 classic de pe Ovi Store (cand vreau sa desscarc o anumita aplicatie imi zice sa verific daca Internet Explorer nu a fost setat pe Modul Offline (este pe Modul Online). Ce pot sa fac? Astept raspuns!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să înţeleg că tu doreşti să le descarci ÎNTÂI pe Pc şi apoi să le copiezi/instalezi în telefon?

NU-ţi recomand!

În general, când vrei să instalezi jocuri/aplicaţii, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Toate cele bune.

| SorinELoo7 explică (pentru bursuc001):

Stiu despre acea metoda cu descarcarea diret pe telefon. Pai de pe site-ul Ovi Store accesandu-l de pe PC imi salveaza aplicatiile direct in telefon, dar acum nu mai reusesc sa le descarc de pe acest site! De-asta am si intrebat.

| bursuc001 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Eventual, încearcă să foloseşti alt browser ( Mozilla Firefox, Google Chrome, etc. ).

| SorinELoo7 explică (pentru bursuc001):

Exact cu aceste browsere am incercat si imi da cea eroare.