| geniulanului2017 a întrebat:

Cum pot dezactiva fuctia aceasta:cand tin apasat incontinuu mi se 'autodezactiveaza' touch-ul dupa 3 secunde. Tableta Vonino cu Android 7.0.Ugrent

1 răspuns:
| DOOOPX a răspuns:

Instalează Touch Lock folosind acest link. La prima rulare, navighează prin cele câteva pagini de tutorial și fă un tap pe Enable now pentru a-i activa icoana în panoul de control. Acordă-i permisiunile de care are nevoie. Înainte de a profita însă de utilitatea progrămelului, intră din nou în Touch Lock din sertarul cu aplicații și accesează Settings din meniul principal al programului accesibil în dreapta sus. Ai grijă să dezactivezi Unlock Guide dacă nu vrei ca micuțul să primească sfaturi pentru dezactivarea utilitarului. La unlock Settings eu am activat Triple click to Unlock. Asta înseamnă că, pentru dezactivare, este necesar să faci trei tapuri succesive pe icoana cu bebelușul în genunchi care se vede pe ecran după ce ai pornit Touch Lock. Eventual, tot din Settings poți bloca și nivelul de volum cu o bifă în dreptul la Lock Volume.

Mai rămâne să pornești clipul preferat de pe YouTube, Netflix sau orice program de streaming și să tragi de zona de notificări în jos. Vei vedea un buton nou intitulat Touch Lock. Apasă pe lăcățelul din dreapta pentru a-l activa.