| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Cum pot face cont pe app store? Este vorba de un iphone 7 plus.
Nu stiu sa imi descarc aplicații.
Ceva sfaturi?crying(((

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara,

Apple a impus o anumită conditie pentru utilizatorii App Store, pentru siguranța acestora și pentru flexibilitatea administrării plăților.
Pentru a putea accesa App Store e necesar sa ai prima dată un cont iCloud (www.iclod.com). După ce l-ai creat te vei conecta pe dispozitivul tău Apple.
Va fi necesar un card de credit/debit sau PayPal - in alte regiuni este permisă și plata prin facturare (abonament telefonic). Nu vei fi taxat cu nimic și vei putea accesa App Store.

Mult succes și o seara plăcută!

| Anaasstasssssiaa explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc din suflet. Sper sa reusesc!

| Ssssmokin a răspuns:

Nu am avut pana acum un telefon cu IOS insa cred ca este ca la Android. Iti faci cont la Apple, pe care oricum cred ca ar trebui sa il ai si cu ala te loghezi si in app store.