| MefX a întrebat:

Cum pot sa am Internet pe mobil (Huawei G510) fara sa platesc nimic, am o cartela Vodafone cu 0 euro credit si WiFi dar degeaba pentru ca nu am wireless sau retele de wireless deblocate in bloc...

P. S. Nu-mi spuneti ca nu se poate.; d

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa ai o sursa de semnal: wireless, cablu sau mobil.
Cele doua din urma sunt contra cost.
Pentru primul: cauta un semnal "open" sau intelege-te cu careva vecin care are wirelesswinking

| MefX explică (pentru Bula):

Am cablu de la RDS (fibra optica) si un laptop cu wifi si bluetooth. am cum sa ma conectez la net folosind doar astea? raised eyebrows

| WeAreLegion a răspuns:

Daca te referi la conexiunea mobila prin 3G o poti avea gratis numai cu acordul companiei de telefonie!

| MefX explică (pentru WeAreLegion):

Nu stiu mane, eu vreau sa prin prin wifi-u de la tel net... sa iau de la pc-u meu care e prin cablu. nu siu... thinking as vrea sa fac din laptopul meu roter sau ceva de genu laughing sa pot baga net de pe laptop pe tel. thinking

| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Poi cel mai bine poti folosii Wi-Fi, uite, daca tu ai router Wi-Fi uita-te pe spatele router-ului ca ai acolo o parola WLAN : sau ceva de genul, cauti reteaua ta pe telefon si apoi dai acolo la conectare scrii parola si apesi pe CONECTARE si gata, te-ai conectat.

| MefX explică (pentru DanyReyMisteryo619):

Nu am Wirless, am cablu (Fibra optica de la RDS)