| KaTTaLiN a întrebat:

Cum pot Naviga GRATUIT pe Internet de e Mobil fara sa platesc nimic, fara WireLess si WiFi? Am numai 3G. Fara optiuni bonus de la retele, astept raspunsuri!big grin
P. S. Nu spuneti ca nu se poate

33 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Pai 3G inseamna internet pe cartela man, iar daca tu nu ai trafic de date pe cartela cum vrei sa ai net gratuit?!straight face
PS: Combina-te si tu cu o tipa de la Vodafone/ Orange / Cosmote si poate primesti net moca happy. Oricum daca tu gasesti o modalitate sa ma anunti si pe minelaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de telefon, eu potbatting eyelashes
Tot ce iti trebuie este o cartela activa, chiar si cu creditul consumat, da sa nu intre in perioada de gratie ca altfel nu mai faci ping cu serverul. Daca ai smarthphone, sau ceva cu sistem de operare simbian sau alt sistem care suporta aplicatii si programe, lasa-mi un mesaj in privat.
Mai merge tot aceeasi chestie cu un telefon conectat la pc, in caz ca n-ai un telefon mai performant poti folosi windows-ul ca metoda de hack.

| KrsKa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau si euu. am Nokia c3-00 merge? :d

| anonim_4396 a răspuns (pentru KrsKa):

Cred ca o sa raportez intrebarea asta, pana nu ne dau in judecata cei de la cosmote, Orange, voda...
La Orange era o optiune cu net gratis timp de o saptamana, apoi trebuia sa astepti un an pana sa ai dreptul de a o reactiva.
Dar...pe site-ul lor puteai sa faci comanda de un sim gratis.Am facut cred ca 100000 de comenzi, ciudat e ca toate au venit.Intr-un timp postarita mi-a indoit si cutia postala de atata plicuri ce tot le indesa, ultima data le-a arunat peste gard si le-a compostat cainele meu.
Acum e la cosmote o oferta foarte tare, cu doar trei euro ai 1000min in frog si 500 in cosmote, plus navigare nelimitata pe net prin portalul web'n'walk.Iti trebuie un sim frog, cred ca se mai gasesc, ultima data eu am luat un sim si cand am ajuns acasa cu el mi-am dat seama ca nu e frog.
Eu acum am optiunea de mai sus cu 1000min si bla bla bla...net 100% gratis nu mai gasim, poate la Vodafone au niste vulnerabilitati acum cu noua retea 4G.O sa mai caut, pana ajung la parnaie, de acolo mai vedem...

| ExpertMen a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-mi si mie te rog!

| BencheaAdelin a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum

| Ady_Adrian_1996_ATbx a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut am un Nokia n95 8gb ma poti ajuta sa am net gratis sau macar sa pot intra gratis pe aplicatia facebook plz
am un prieten care intra gratis deci merge

| Beny808 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi spui si mie pls

| Corina1000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună ziua as vrea sa știu și eu cum am cartela de Vodafone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmote nu mai foloseste proxy, de fapt e acelasi server dar au schimbat unele setari. Puteti observa asta cand faceti request de setari...o sa vedeti ca la proxy nu mai scrie nimic, in schimb pe PC puteti folosi aceleasi setari la proxifier respectiv 10.252.1.62:8080.
A fost o perioada cand trebuia doar sa ai credit activ ca sa te conectezi cu serverul lor, pe telefon nu mergea dar pe un laptop aveai net mobil nelimitat, folosind telefonul drept modem, dupa ce s-au prins de aceasta eroare au schimbat cateva setari in telefon.

| valiska10 a răspuns:

Depinde pe ce cartela esti. fara a plati nimic iti ofer cartela orange.suni la *100# si dai la servicii si dupa aia la oferte de date si dai internet pe mobil...iti da gratuit o saptamana acces la internet pe telefon.dar eu stau cat vreau pe net pe tel pentru prostii de la Orange au uitat sa imi scoata netu. si intru cand vreau fara sa platesc.(Funda?)

| Stamate_Alex_1982 a răspuns:

Cauti la profiluri daca ai orage scrii un profil :si incepi asa Orange world la urmatoarea la ce sa intri scrii www. Orange world.com

| Alexandrurethi a răspuns:

Se poate, dar dai un pic de bani.Nu mult.Iei cea mai ieftină opțiune de la Vodafone adică oferta 5 pe care o tot reactivezi. Apoi descarci aplicația net primești și o să ți se acorde un bonus de 15 gb cred.Tu trebuie să îl consumi pe tot și ți se dă înapoi netul consumat din ultimele 15 zile la fiecare 15 zile maxim până la 15 gb.Tu pe lună vei avea 30 gb total.Mai este o variantă. Dacă ai intre 16 și 32 de ani iei la fel o cartelă și descarci aplicațua Vodafone shake.Activezi tot felul de opțiuni și după ai opțiuni gratuite pentru internet.Cea mai ok este 10 gb prntru o săptămână.Mai sunt oferte gen trafic gratuit o lună în aplicațiile de social media, trafic gratuit pe aplicațiile de streaming video și altele.Altă opțiune nu este.

| criss_3286 a răspuns:

Nu cred ca se poate cu toate ca eu am avut net o saptamana gratis.si dupa nu mi-am mai activat nimic.si 1 an am avut net gratis.dar acum vad ca nu se mai poate daca am credit imi i-a din credit daca nu imi da eroare.big grin

| alycess a răspuns:

Pai... poti avea o saptamana gratis happy

suni la *100#

| Bogdan_Valentin_Dinu_1987 a răspuns:

In 2018 se poate.eu am gasit solutia. daca doriti net nelimitat gratuit, msg aici

| PAUL1990 a răspuns (pentru Bogdan_Valentin_Dinu_1987):

Va salut, îmi puteți da o idee cum e cu internetul gratis? Mail chirilapaul900@gmail.com

| Beny808 a răspuns (pentru Bogdan_Valentin_Dinu_1987):

Imi spui si mie te rooog

| Florica_Dan_1958 a răspuns:

Ok da

| rangeru77 a răspuns:

Exista

| rangeru77 a răspuns:

Chiar exista

| rangeru77 a răspuns:

Yeap

| Costa_Costa_1976 a răspuns:

Ma intereseava si pe mine am un Samsung galaxi fit vs rog ajutati-ma a am cartela Vodafone big grin id meu mariomarian99

| ady500 a răspuns:

A mers pana acum cateva zile fara sa platesti

| Istudor_Georgiana_1997 a răspuns:

Cum se poate

| Satanddd a răspuns:

@fanaticdupatine Ma intereseaza pe mine, ma poti ajuta!

| Mihai_Ignea_1984 a răspuns:

Si eu caut asa ceva dar nu cred ca exista

| Cristian_Chira_1999 a răspuns:

Fanaticdupatine eu am Vodafone smart 2. Crezi ca ma poti ajuta?

| Booss_Dany_2001 a răspuns:

Cum pot sa am net gratuit fara wifi si Mb am 3G

| Rider_Csajna_1996 a răspuns:

Eu am LG ku990i! poti sa-mi zici si mie?

| Dani2009 a răspuns:

Cum ca nu stiu ce sa fac sa am internet