| MirunaL2002 a întrebat:

Cum pot să imi instalez android 6.0 pe Samsung galaxy prime core?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La momentul potrivit vei primi upgrade la 6.0, doar sa ai la actualizari dat on

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu poti!
Telefonul tau nu primeste actualizare la Android 6.0
Foarte putine telefoane Samsung o primesc. nici macar Note 3 nu primeste care e de 3-4 ori mai bun ca al tau happy

| RAY a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Samsung a5 oare primeste?

| FlorinCiokan a răspuns (pentru RAY):

Da primeste.
Uite aici lista cu toate device-urile Samsung care primesc
http://samsung.youmobile.org/

| RAY a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Galaxy A5 (A500)

Lollipop 5.0.2

| MirunaL2002 explică (pentru FlorinCiokan):

Am vazut instalari android 6.0 pe PC
Stii un site bun fara virusi care ar avea download android 6.0?
P.S.: si eu am android 5.0.2

| FlorinCiokan a răspuns (pentru MirunaL2002):

Se pare ca nu prea ai inteles.
Nu mi-ai zis ce telefon ai dar nu ai nevoie de site pentru a avea ultimul android.
Dai la setari - despre telefon-actualizare software. acolo iti spune ce versiune ai si daca poti descarca alta mai noua.

| MirunaL2002 explică (pentru FlorinCiokan):

De fapt, am zis ca am Samsung galaxy prime core, dar mna...nu imi zice daca se va mai putea actualiza. Nu mi-a zis niciodata, nici cand aveam androidul 4.5

| FlorinCiokan a răspuns (pentru MirunaL2002):

Ooo da scuze.Ai Galaxy prime core Pai ti-am raspuns deja la intrebare. Nu primesti Android 6.0
Acum iti garantez ca nu primeste. E mult mai complex 6.0 ( Marshmallow).

| FlorinCiokan a răspuns:

Am crezut ca zici S5 dar ti-am dat site-ul si iti puteai da seama ca am gresit. A5 nu primeste.

| Sebyjustme a răspuns:

Am Samsung galaxy core prime LTE si am Android 6.0 cu touchwiz-ul grace ux de luna trecuta happy