| AlexPreda1994 a întrebat:

Cum pot sa mut toate aplicatiile descarcate (snap Facebook wapp Instagram etc etc.) din memoria telefonului pe card SD. Am un Huawei Y6 2018 si nu sunt foarte multumit de performantele lui...adica nu se misca cum as vrea eu, am aproximativ 4GB liberi din 16 dar tot nu se misca cum vreau eu, nu neaparat in jocuri, in aplicatii, Youtube, snap. Multumesc pentru ajutor, dau funda.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Se mișcă greu deoarece are memoria RAM mică și procesează foarte lent, nu are legătură cu memoria flash daca tu spui că ai memorie suficientă (4gb)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai virus sau ceva. Cu acele specs e imposibil sa-ti mearga greu.

| Ingerasu12 a răspuns:

Nu se poate muta. Cardul SD e doar pentru video-uri, numere de telefoane, fotografii. Nu poti muta aplicatii pe el