| MessiMessi a întrebat:

Cum pot schimba limba pe aplicația Facebook Messenger (Messenger)? Îmi puteți trimite un video tutorial?
Aplicația este în limba engleză, dar vreau să-i schimb limba în română.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauti pe bara de sus o sageata care te duce la un meniu, unde-ti apare "Settings", pe care-l accesezi.
Ti se va deschide un alt meniu in stanga, unde vei vedea o lista si vei gasi scris "language", pe care-l selectezi, alegand limba dorita, dai "save" sau "salveaza", daca ai optat pentru romana.

| MessiMessi explică (pentru Violleta2022):

Tot în engleză rămâne aplicaţia

| Violleta2022 a răspuns (pentru MessiMessi):

Ramane doar daca dupa ce selectezi limba, nu ii dai sa salveze optiunea (save).

| MessiMessi explică:

Eu telefonul (Huawei P9 Lite 2017 cu Android 8.0) îl am setat în limba română, dar aplicaţia Facebook Messenger este tot în limba engleză. Cum pot schimba limba aplicaţiei în limba română?

| MessiMessi explică:

Tot în engleză rămâne aplicaţia!

| Csep_Cristinutza_1977 a răspuns:

Vreau sa pun in romana

| Steffy76 a răspuns:

Vă rog sami ajutati sami scrieti doar.nu vreau video doar o explicație