| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot transfera notițele de pe telefon pe un stick/ memory card?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Trimite-le pe WhatsApp și de acolo, pe pc sau laptop - le iei pe stick

| Goete a răspuns:

OTM

| mihai69 a răspuns (pentru Goete):

De fapt, e vorba despre OTG (on the go).
===
On topic: într-adevăr, unele telefoane au capabilitatea asta. Poți încerca dacă merge și la al tău.
Dacă nu, simpla salvare a datelor în cloud (dropbox, google drive, mega etc.) și "recuperarea" lor oriunde, PC, laptop etc.

| Goete a răspuns (pentru mihai69):

AI DREPTATE
Scuze, nu stiu de unde confuzia mea
Sau Telegram pe telefon si in calculator sunt multe posibilitati.
Vorbind de could, TeraBox - 1Tb Gratis - il stiu de putin timp si functioneaza super, si streaming pentru video dar pentru muzica nu

| Goete a răspuns:

Nu dai prea multe date, prin OTM cam toate telefoanele au deja si majoritatea usb-c, daca pendrive-ul nu are usb-c sunt adaptadoare de usb-c la unul clasic.
Sau trimiti datele pe un calculator sau direct pe oendrive prin calculator prin cablul de incarcare al telefonului sau prin alta modalitate fara cablu sunt modalitati infinite