| AlexAndra_Inna_1999 a întrebat:

Cum pot trimite mega de pe un telefon pe altul in reteaua Orange?
P.S. Daca acest lucru NU se poate, de ce au mai făcut oferta cu mega reportabili?!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi transfera Mb de pe un telefon pe altul, respectiv de pe o cartelă/nr pe altul/alta!

"Mega reportabili" înseamnă că, dacă nu-i consumi pe toţi în luna respectivă, se reportează şi îi poţi utiliza luna viitoare happy
Dar NU poţi să-i dai/trimiţi altcuiva!

Toate cele bune!

| furrball a răspuns:

Inseamna ca ramai cu traficul neconsumat in luna urmatoare, si nu ca poti transfera tu de la o cartela la alta

| vaaroog a răspuns:

Pai daca tu iti cumperi o optiune in care ai 1000 mega de net si tu folosesti doar 600 la sfarsitul lunii normal sa pierd cei 400. II repotiezi ca sa ai 400 de mega luna urmatoare, sa nu fii chel.

| DedeAndreea16 a răspuns:

Dacă vrei să transferi parte din creditul tău către un alt utilizator Orange PrePay, urmează pașii de mai jos:

Apelează *100#

Alege meniul Transfer Credit;

Alege suma pe care vrei să o transferi;

Scrie numărul de telefon către care vrei să faci transferul;
La final vei primi un mesaj scris de confirmare a transferului.
SPER CA AM FOST DE AJUTOR happy

| Marinstefancristi a răspuns:

Apel la *100# si dai transfera credit si net portabil si scrii nr cui vrei sai trimeti internetul