| Daescu_Raluca_1986 a întrebat:

Cum pot urmari prin satelit pe cineva cu autorul semnalului telefonic?

1 răspuns:
| mcdeliric1 a răspuns:

Pai e cam greu sa faci asa ceva, dar nu imposibil. Pentru asta o sa ai nevoie de un telefon mai performant care suporta un soft si care sa aiba antena incorporata si sa fie permanent conectat la internet si trebuie sa ai un astfel de telefon atat tu cat si persoana respectiva pe care vrei sa o localizezi. Pe acest telefon trebuie instalat un soft GPS iar tu o sa ai nevoie de ID-ul celulei GSM la care e conectat telefonul in cauza, iar pentru asta o sa ai nevoie de acordul acelei persoane..Insa acesta aparatura costa foarte mult. Sper ca ti-am fost de folos, funda?